Proti standardnímu Rangeru dostala novinka skoro všechny vychytávky, na které jsme už zvyklí u většího F-150 Raptor. Nová je přední maska s mřížkou chladiče a velkým nápisem Ford, pozměněný nárazník zlepšující nájezdový úhel, na bocích přibyly plastové nadstavce blatníků a nakonec nesmí chybět modrý lak karoserie Performance Blue.

Konečnému vzezření dominuje zvýšený podvozek o 283 mm, který navíc dostal zcela nové odpružení značky Fox a rovněž větší a účinnější brzdy. Podobně jako F-150 Raptor pak Ranger Raptor jezdí na terénních pneumatikách BF Goodrich, které jsou obuté na nových 17palcových discích. Rozšířena byla i celková ochrana podvozku.

Škoda Fabia.
Škoda ukázala omlazenou Fabii. Co všechno je nové?

Raptor dostal pod kapotu zbrusu nový dvoulitrový diesel přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. Ten produkuje 213 koní (157 kW) a hlavně rovných 500 Nm točivého momentu. Výkonný model tak sice pokračuje v trendu downsizingu, nicméně vůči standardnímu 3,2litrovému pětiválci nový dvoulitr přináší navíc 14 koní (10 kW) a 30 Nm točivého momentu.

Síla putuje na všechna kola skrze známou 10stupňovou automatickou převodovku. Dynamické schopnosti Rangeru Raptor bohužel Ford zatím nezveřejnil. Pro rychlou jízdu v terénu dostal i tento Raptor speciální Baja režim, který upravuje řízení, odezvu na plynový pedál či kontrolu trakce, abyste mohli rychlým tempem upalovat po nezpevněném povrchu stejně jako piloti v off-road závodu Baja 1000.  

Vozy stojí uvnitř showroomu již přes 25 let.
Tato zkrachovalá prodejna Subaru vás vrátí v čase. Ukrývá i jednu vzácnost

Nadále je však Ranger skvělým pracovním nástrojem, který dokáže utáhnout náklad o hmotnosti až 2,5 tuny. Zapřáhnout tak přívěs s motorkami nebo vodním skůtrem nebude problém.

Uvnitř se toho moc nezměnilo. Nové jsou sportovní sedačky s lepším bočním vedením, volant se středovou značkou a pár dalších detailů.

Hlavním trhem pro Ranger Raptor je Austrálie, přestože se tento model po dlouhé době vrací i do USA. Standardní Ranger je pak dostupný také v České republice, je pouze otázkou, zda se k nám dostane i verze Raptor.

Zdroj: Youtube