Není překvapením, že kategorii astronomických cen dominují legendární a vzácné automobily minulosti – a hlavně Ferrari. Na tyto staříky v našem seznamu nedosahují hodnotou ani ty nejdražší supersporty současnosti.

Přestože ale nejdražší auta na světě najdete převážně v záznamech aukčních společností, které se prodejem vzácných kusů zabývají, vůbec největší peníze se točí na poli soukromých prodejů.

U takových dohod miliardářů sice často nebývá přítomna veřejnost, ale někdy se přece jen informace o prodeji dostanou na světlo. Proto jsme do seznamu zahrnuli i tyto neoficiálně potvrzené, byť zcela uvěřitelné cenovky. Ze kterých se vám protočí panenky.

Tento Mercedes-Benz W124 najezdil už 2,1 milionu kilometrů.
Tento Mercedes najezdil už přes 2,1 milionu kilometrů. Řekli byste to?

Ještě než se vrhnete do galerie, sluší se dodat, že kompletní cena všech zmíněných vozů se pohybuje kolem 6,8 miliardy korun. Cenovky jsme přepočítávali podle současného kurzu.

Za tyto peníze už seženete i vlastní ostrov. A chybět nesmí ani obvyklý a obligátní "přepočet na fabie": za tento obnos byste mohli koupit celkem asi 15 600 exemplářů v té nejlepší výbavě. Slušné.