Podle agentury Reuters jde o dosud nejpokročilejší obchodní partnerství mezi automobilkami a americkým Silicon Valley.

FCA podle dohody vybaví technologií autonomního řízení sto svých minivanů Chrysler Pacifica, které uvedla na trh v únoru. Tyto upravené vozy ale samozřejmě do prodeje nepůjdou, poslouží k testování a jako základ budoucího autonomního automobilu.

Pro obě strany je dohoda výhodná. Zatímco koncern FCA má samozřejmě bohaté zkušenosti v automobilovém průmyslu, Google se intenzivně věnuje vývoji technologií autonomního řízení. Od roku 2009 prototypy Googlu - ať už vlastní vozítka či klasické vozy vybavené potřebnou technikou - najezdily 2,4 milionu kilometrů v autonomním režimu.

Google plánuje, že první auto s vlastním autopilotem nabídne v roce 2019. Bude mít zřejmě značku Google s dodatkem, že výrobcem je automobilka FCA.

Americký regulační úřad NHTSA v únoru informoval Google, že systém, který její auta řídí, by podle federálního zákona bylo možné považovat za řidiče. Byl to důležitý posun k tomu, aby Google získal povolení k provozu takových plně automatizovaných aut v běžné silniční dopravě.

Vývoji samořízených aut a příslušných technologií se věnují i další firmy, například výrobce elektromobilů Tesla Motors. Firmy vyvíjející tato auta si ale často stěžují na bezpečnostní regule, které jim brání tato auta účinně testovat.

NFTSA v současnosti pracuje na nových směrnicích pro oblast autonomních vozů.