Oním hochem je Nino Welcome, sedmiletý kluk, který bojuje s Lesch-Nyhanovým syndromem. To je vzácná metabolická porucha, která se zjednodušeně řečeno projevuje mimo jiné opožděným motorickým vývojem, pohybovými potížemi i neurologickými problémy, k nimž patří i sebepoškozování a okusování nehtů či rtů. Nino je kvůli tomuto postižení upoután na kolečkové křeslo.

Přesto - i když tuší, že nikdy v budoucnu klasické auto řídit nebude - chlapec miluje auta. Tedy hlavně to "svoje", krásný Ford Mustang Mach 1 z roku 1970. Ninovi jej věnoval jeho dědeček, který pro něj vůz kompletně zrenovoval. Hochovu lásku pak dokládá i to, že svoje kolečkové křeslo pojmenoval Mach 2 a nechal ho nalakovat do stejné barevné kombinace, jakou nosí i velký Mustang.

Tedy nosil. 13. července okolo třetí hodiny v noci totiž rodinu probudili sousedé, kteří si všimli, že Mustang, výjimečně zaparkovaný před domem, hoří. A i když se Ninův otec i přivolaní hasiči snažili vůz co nejrychleji uhasit, bylo už pozdě. Požár zničil prakticky celou střední část auta. 

Pagani Zonda 760 Oliver Evolution.
Hodný tatínek nechal svému synovi vyrobit Zondu. Klukovi je teprve devět

Nejodpornější na celé události ale je důvod, proč k požáru došlo. Vzácné klasické auto totiž kdosi poničil úmyslně. Navíc jen proto, aby se pobavil… Mustang shořel kvůli několika petardám, které zatím neznámý hlupák naházel do kabiny pootevřeným oknem.

Malý Nino prý všechno bere statečně, ale doufá, že se jeho Mustang zase vrátí do dřívějšího parádního stavu. Věří v to i jeho otec, který už plánuje renovaci, i když není jasné, jestli to kvůli velkému poškození bude možné. Lidé každopádně rodině nabízejí pomoc, někteří dokonce posílají i finanční příspěvky, které mají pomoci s výdaji, jež nepokryje pojištění.