Podobnou „výzvu“ v překonávání rekordních časů pro sériový vůz s předním náhonem si stanovila Honda již před časem, konkrétně v roce 2016. Tehdy jezdecký tým, postavený ze závodníků seriálů British Touring Car Championship a World Touring Car Championship, překonal rekordy na okruzích Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring.

Nyní se ovšem staví nový tým jezdců a jisté je, že se celé akce zúčastní i bývalý pilot Formule 1 Jenson Button. Kromě něj se za volant ostrého Civicu posadí například Portugalec Tiago Monteiro, Argentinec Esteban Guerrieri nebo Belgičan Bertrand Baguette, známý ze seriálu Super GT.

Motor Bugatti W18.
Tohle je dost možná nejúžasnější motor, jaký kdy postavili ve VW. Má 18 válců

Jaké okruhy bude chtít Civic Type R o výkonu 320 koní (235 kW) zdolat, to zatím není jasné. Určitě se ale pojede na tratích Silverstone, Spa-Francorchamps a Estoril, kde bude Honda překonávat své předešlé časy. K těmto tratím ještě přibyde několik dalších.

Vrcholný Civic desáté generace zazářil již v dubnu minulého roku, kdy na legendární Severní smyčce Nürburgringu zajel čas 7:43,8 a stal se tak nejrychlejší předokolkou na obávané trati.

Sériový vůz, který bude zdolávat okruhy v rámci výzvy „Time Attack 2018“, lze vidět od příštího týdne na ženevském autosalonu.

Zdroj: Honda