Stalo se tak krátce před zahájením závodu Honda Indy 200 a cílem bylo ukázat fanouškům pokrok, kterého Honda na cestě k představení nové generace supersportovního vozu dosáhla.

NSX pohání uprostřed umístěný motor V6 s přímým vstřikováním paliva, který je spojen s hybridním systémem, který automobilka označuje jako "Honda Sport Hybrid SH-AWD". Zkratka SH-AWD znamená "Super Handling All-Wheel Drive", což naznačuje, že jeho smyslem je zajistit co nejlepší ovladatelnost pomocí netradičního pohonu všech kol, který NSX využívá.

Zdroj: Youtube

Hybridní systém systém tvoří tři elektromotory. První, integrovaný do spalovacího motoru V6 a spojený s novou dvojspojkovou převodovkou (DCT) pohání zadní kola, zbylé dva motory pohání kola přední. Systém při průjezdu zatáčkami podle potřeby distribuuje trvale dostupný negativní nebo pozitivní točivý moment na předních kolech, díky čemuž by Honda NSX měla být mimořádně ovladatelná a stabilní.

Prototyp Hondy NSX.

Vývoj nového sporťáku mají na starost konstruktéři společnosti Honda R&D Americas ve městě Raymond právě v Ohiu. Vyrábět se bude v nedalekém městě Marysville (Ohio), kde v současnosti probíhá výstavba nového výrobního centra. Při produkci vozu budou používány díly místní výroby i komponenty z dalších závodů značky nacházejících se v jiných zemích.

Prototyp Hondy NSX.

Automobilka poprvé ukázala koncept nástupce původní NSX už v roce 2012 na autosalonu v Detroitu a aktuální funkční prototyp si zachovává jeho tvary. Honda však přiznává, že použila drobné maskování některých detailů. Do prodeje by nový hybridní supersport měl dorazit v roce 2015.