Hyundai i30 N sice nebude vyroben v omezeném počtu třeba jako Toyota Yaris GRMN, exkluzivně v Německu však byla minulé pondělí nedočkavým zájemcům nabídnuta zahajovací série, které bylo k mání jen sto kusů.

Během pouhých dvou dnů se ale po této edici zaprášilo. Zájemci museli navíc složit zálohu ve výši 1000 eur (asi 27 tisíc korun), aby se vůbec do krátkého seznamu rezervací dostali.

Edice First Edition byla k dostání pouze s Performance balíčkem, který zahrnuje především o 25 koní výkonnější motor proti standardní verzi. Přeplňovaný dvoulitr tedy produkuje 275 koní (202 kW) a 352 Nm točivého momentu. K tomu je auto posazeno na 19palcových kolech s „lepivějšími“ pneumatikami a je vybaveno elektronickým samosvorným diferenciálem. O technice jsme se ostatně rozepsali již dříve.

Každý z majitelů i30 N First Edition bude také pozván okruhové dny na Nürburgringu, kde se zúčastní řidičských lekcí a tréninkových jízd pod dohledem profesionálního pilota.  

Jak bylo řečeno, speciální edice byla určena pouze pro německý trh. O podobné akci v Česku se zatím neví, přičemž zatím u nás nebyly zveřejněny ani ceny. V Německu ale i30 N startuje na v přepočtu 800 tisících Kč. K zájemcům v Česku by se pak měly první kusy dostat na konci letošního roku.

| Video: Youtube