První snímky jsou sice docela tmavé, stačilo ale trochu zesvětlení a podoba novinky je najednou jasnější. Fotografie najdete v galerii.

Obrázky přitom potvrzují, co už dříve prozradily úniky: Hyundai Kona vsadí na netradiční tvary a linie. Především příď zaujme, a to díky zvláštnímu pojetí světel. Malé SUV totiž dostalo dělené světlomety, tedy řešení, které známé například z moderních "esúvéček" značky Škoda nebo ještě dříve z Citroënů - třeba z modelu C4 Cactus.

Vše doplňuje charakteristická maska chladiče.

Jedna z prvních fotografií malého SUV Hyundai Kona.
Hyundai má problém, novému SUV dal sprosté jméno. Není ale první, podívejte se

Rozdělené světlomety patrně nabídne i záď, na prvních fotkách totiž vidíme jednak úzké svítilny pod zadním oknem, ale také "lampy" v rozích kousek nad nárazníkem. Bez zajímavosti není, že podobně výrazný design mají nabídnout i další vozy značky.

Ve výbavě Kony prý najdeme řadu moderních technologií, Hyundai zmiňuje například head-up displej, který bude promítat vybrané údaje na "destičku" na vrchu přítrojové kapličky.

Hyundai Tucson.
Ostrou i30 to neskončí. Hyundai plánuje i sportovní verzi SUV Tucson

Technicky novinka bude příbuzná s modelem i20, motory by ale mohly odpovídat spíš větší i30, což mimo jiné znamená přítomnost přeplňovaného litrového tříválce, atmosferické jedna-čtyřky i 1,6litrového turbodieselu. Auto zřejmě dostane i verze s pohonem všech kol.

Premiéra nové Kony by se měla uskutečnit 13. června.

Zdroj: Hyundai