Nové SUV samozřejmě dostalo tvary typické pro značku Hyundai. Nejvýraznějším designovým prvkem je šestiúhelníková maska chladiče, na níž navazují LED světlomety.

Na délku Tucson měří 4475 milimetrů, široký je 1850 mm a vysoký 1645 mm. Rozvor náprav činí 2670 milimetrů. Výrobce podle očekávání slibuje kvalitní a praktický interiér, zavazadlový prostor pak má objem 513 litrů.

Hyundai Tucson.

Zákazníci budou moci sáhnout například po vyhřívaných a odvětrávaných předních sedadlech s delšími sedáky, po elektricky ovládaném zadní výklopném víku, které se otvírá při příchodu osoby s klíčkem či po parkovacím asistentu s funkcí podélného a příčného parkování.

Bezpečnostní výbava zahrnuje třeba systém autonomního nouzového brzdění, aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu nebo systém snímající radaremem oblast za vozidlem v rozsahu 180° a upozorňující řidiče na vozidla přijíždějící z obou stran. 

Hyundai Tucson.

Nabídka motorů obsahuje dva zážehové agregáty (1,6 GDI s výkonem 135 koní a přeplňovanou jednotku 1,6 T-GDI o výkonu 176 k) a tři vznětové jednotky (sedmnáctistovka poskytuje 115 koní, slabší verze dvoulitrového turbodieselu 136 koňských sil a silnější varianta pak 184 koní).

Motor 1,6 T-GDI bude možné kombinovat s novou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Jinak je standardem šestistupňový manuál, ale k dispozici je také automatická převodovka se stejným počtem stupňů.