Záležitosti jako třeba nastavení zrcátek, volantu a sedadel tak budou přizpůsobeny právě osobním zvyklostem řidiče - díky připojení s chytrým telefonem dokonce ještě před nastoupením do vozu. Interiér bude přednastaven na požadovanou teplotu a bude natolik inteligentní, aby ji upravil, pokud sněží nebo prší. Software poté aplikuje tyto poznatky s využitím řady proměnných včetně vašeho kalendáře, denní doby, dopravních podmínek a počasí, pomocí kterých bude předvídat chování řidiče.

Vozidlo například zkontroluje váš denní plán a přednastaví navigaci s ohledem na aktuální dopravní situaci tak, abyste se vyhnuli zácpám. Dle zadaného rozvrhu pak dokáže předvídat i následující cíl vaší cesty. Vozidlo rozpozná i další spolucestující a každému nabídne jeho vlastní oblíbené volby informačního a zábavního systému. Jestliže obvykle telefonujete v určitý čas nebo během určité cesty, vůz to dokáže předvídat a nabídne vám uskutečnění hovoru. Pokud přijedete pozdě na svou další schůzku, vůz včas zareaguje nabídnutím možnosti odeslat e-mail nebo provést telefonát s minimální nebo nulovou interakcí ze strany řidiče.

Zdroj: Youtube

Chytrý vůz se také dokáže naučit styl jízdy každého řidiče v řadě dopravních situací a na různých typech silnic. Pokud řidič aktivuje adaptivní tempomat, auto dokáže využít tato naučená nastavení vzdálenosti a profily akcelerace a aplikuje je na automatizovaný tempomat.

Součástí nového konceptu je také Jaguar Virtual Windscreen, 3D přístrojový panel a ovládání gesty. Jaguar Virtual Windscreen využívá celé čelní okno jako displej pro zobrazování různých informací. Umí například ukázat ideální stopu při jízdě na okruhu a dokonce i brzdnou zónu. Se sportovní jízdou souvisí možnost závodění "s duchem". Jde o věc známou například z počítačových her, kdy závodíte s "obrazem" vašeho vozu z minulého kola nebo proti rychlému kolu nahranému jiným jezdcem.

Zdroj: Youtube

Společnost Jaguar Land Rover také vyvíjí technologii ovládání gesty. Chytré telefony dnes detekují blízkost prstu uživatele ze vzdálenosti 5 milimetrů, systém společnosti Jaguar Land Rover tuto vzdálenost rozšířil na zhruba 15 centimetrůAutomobilka rovněž vyvíjí systém, který by mohl nahradit zpětná zrcátka kamerami a virtuálními displeji.