Předchozí
1 z 4
Další

Pocit, kdy auto nejede podle našich představ, zná mnoho z řidičů bez ohledu na stáří jejich vozu. Nejčastěji se objevuje situace, kdy jsou přes kola do řízení přenášeny nepravidelné rázy a volant je takzvaně neklidný. Víte však, co stojí za jejich příčinou a do jaké míry vás vystavují riziku vážné dopravní nehody z důvodu špatné ovladatelnosti vozidla?

Sepsali jsme seznam možných příčin, které v drtivé většině stojí za tímto poměrně běžným úkazem.

 

Zdroj: archiv

V drtivém počtu případů stojí za nepravidelnými rázy do volantu banalita v podobě špatně vyvážených kol. Při přezouvání zimních kol za letní a naopak se řidiči ve snaze ušetřit uchylují k domácí výměně. Ovšem sada kol musí být velmi dobře uložena, jinak je vystavena tlakům, které na ní zanechají své stopy. Proto je velmi důležité nechat přezouvanou sadu zkontrolovat na vyvažovacím stroji. Odborníci však varují, že by motoristé neměli šetřit na nesprávných místech a raději své pneumatiky této kontrole podrobit. Vibrace jsou pak jen projevem vašich neuvážlivých úspor.

Kromě toho, že vám v pneuservisu sadu kol vyváží, zkontrolují také stav pneumatik. Podle jejich stavu dokáží zhodnotit také geometrii a stav tlumičů.

 

Zdroj: archiv

Druhým častým důvodem, proč volant „hází“, je mechanické poškození disků nebo pneumatik. Mnohdy stačí i nepatrný výmol, o které zrovna u nás nouzi nemáme, a disk dojde k újmě. Mechanická poškození kol je daleko závažnější a také pocitově výraznější. Mnohdy má řidič pocit, že mu volant vyletí z ruky. Pokud jste se dostali do situace, kdy jste projeli díru, po které jste uslyšeli silnou tupou ránu, je nasnadě se obrátit na specialisty, kteří podvozek důkladně zkontrolují.  

Zdroj: archiv

Dalším scénářem může být nedostatečný tlak v pneumatikách. Nejenže si takto nepravidelně sjíždíte pneumatiky, což následně vede ke zhoršení jízdních vlastností a tudíž bezpečnosti posádky, ale také vystavujete riziku poškození disky a také podvozek. I mírná ztráta talku stačí k tomu, aby auto začalo být nestabilní například při prudkém brzdění a přenášelo nepříjemné vibrace do volantu. Kontrola tlaku pneumatik by tak měla být preventivní rutinou každého tankování případně myté vozu. V žádném případě také nepodceňujte kvalitu pneumatiky, protože superlevná pneumatika může být už z výroby poškozena či nevyvážena. Správný koeficient nahuštění pneumatik naleznete na štítku nalepeném na vnitřní straně uzávěru nádrže.

Zdroj: archiv

Častou příčinnou rázů do volantu bývá také poškození, respektive opotřebení jednotlivých dílů podvozku. Například nefunkční tlumič je schopen ovlivnit pérování karoserie, čímž následně dochází ke tvorbě plošek na dezénu pneumatik. Následně může dojít k poškození silentbloků ramen náprav nebo stabilizátoru.

Zdroj: archiv

Někdy stojí za „plaváním“ auta a nepříjemnými rázy do volantu obyčejné povětrnostní podmínky a stav komunikace, po které jedete. Některá poškození asfaltu nejsou okem ihned postřehnutelná, ovšem řízení je k vašim rukám přenese.  Může se jednat například o sklon vozovky, různost povrchu na levé a právě straně silnice anebo vyjeté koleje.

Zdroj: archiv

Za nestabilitu auta může také špatně nastavená geometrie podvozku. Podle statistik a průzkumů ŠKODA AUTO má pět z deseti vozidel geometrii podvozku mimo předepsané hodnoty. Proto není od věci si nechat geometrii prověřit už ve chvíli, kdy máte pocit, že auto nejede rovně. U geometrie se nastavují uložení jednotlivých kol, jejich polohu k vozovce. Dobře nastavená geometrie zajistí, aby svislá osa kol zůstávala i v zatáčkách nebo při zvýšeném zatížení kolmá k rovině vozovky a aby si při razantní akceleraci a zpomalování vůz zachoval náležitou ovladatelnost. Při měření geometrie se nejčastěji kontroluje odklon kola, příklon rejdového čepu, záklon rejdového čepu, sbíhavost či rozbíhavost kol. Špatné nastavení geometrie má přímý vliv na nesouměrné sjíždění pneumatik a nepřesné ovládání vozu.