Současná generace Jeepu Cherokee přišla na trh s docela kontroverzní přídí, která se nelíbila zrovna každému. U modernizace se však Jeep vrací k více konvenčnímu designu a původních dělených světel se „štěrbinovou“ vrchní částí se nadobro zbavil. Na jejich místě jsou mnohem normálnější LED lampy.

Design Cherokee se pak může dále lišit podle výbavy, neboť verze Trailhawk, určená do terénu, dostala nárazník s černou nelakovanou částí, vysoko umístěnými mlhovkami a robustními tažnými oky. Zato standardní Cherokee (na fotkách ve stříbrné barvě) vypadá civilněji – nárazník je z větší části lakován a mlhovky jsou umístěny dole, lemovány chromovanými obroučkami.

Škoda Kamiq.
Tohle je nová Škoda Kamiq. Levné SUV, které se k nám nedostane

K velkým novinkám patří rozšíření motorizací. Pod kapotou se totiž objevuje nový benzinový dvoulitrový čtyřválec s turbem, který produkuje 270 koní (198 kW) a 400 Nm točivého momentu. Motor naleznete rovněž v nové generaci modelu Wrangler, je vybaven systémem stop-start a má využívat lehčí konstrukci. To vše k zajištění nižší spotřeby paliva a menších emisí - alespoň papírově.

Nový čtyřválec je přitom o trochu schopnější než původní 3,2litrový šestiválec o výkonu 271 koní (199 kW) a 324 Nm točivého momentu, který v nabídce zůstává nadále. Nejslabším motorem v Cherokee je atmosférický čtyřválec o objemu 2,4 litru, výkonu 180 koní (132 kW) a točivém momentu 230 Nm.

Prozatím ale není oznámeno, zda se nová motorizace objeví také v nabídce evropského zastoupení Jeepu. U nás současná generace Cherokee využívá hlavně naftové čtyřválce o objemu 2,2 litru s výkonem 185 k (136 kW) a 200 koní (147 kW), nebo zmíněný 3,2 litrový benzinový šestiválec.

Koncept Nissan Xmotion.
Nissan poodhaluje budoucnost svých SUV. Studie Xmotion je plná obrazovek a dřeva

Uvnitř se modernizace projevila hlavně vyladěním infotainment systému s podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, přičemž zájemci mají na výběr ze 7palcového nebo 8,4palcového dotykového displeje. Rozšířil se také počet asistenčních systémů a bezpečnostních funkcí. Omlazený Cherokee jich prý může nabízet až 80.

K prvním zákazníkům v USA se vylepšený Jeep Cherokee dostane v průběhu letoška. V Česku se objeví až po zahájení prodeje v Americe.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube