Nový Compass, který v nabídce Jeepu nahradí hned dva modely, Patriot a současný Compass, na délku měří 4,42 metru, široký je 1,82 a vysoký 2,64 metru.

A už na první pohled se hlásí ke svému výrobci: přídi dominuje charakteristická maska chladiče a tvar světlometů trochu připomíná Grand Cherokee. Ve srovnání s menším Renegadem a větším modelem Cherokee je však Compass deignově konzervativnější a umírněnější.

close Jeep Compass. info Zdroj: Jeep zoom_in

Pohled do interiéru nepřekvapí. Palubní deska působí zejména díky výraznému a vystouplému středovému panelu s obrazovkou multimediálního systému robustně, očekávat pak můžeme také moderní výbavu zahrnující různé elektronické a bezpečnostní asistenty či prvky z oblasti konektivity.

O technice zatím Jeep mlčí, slibuje však celkem 17 možností hnacího ústrojí. Očekávat tak můžeme benzinové i naftové motory, manuální i automatické převodovky, pohon všech kol a jistě i verze s hnanou přední nápravou. Výrobce kromě toho také nabídne i varianty s různým zaměřením - například drsný Trailhawk, který se bude nejvíce hodit do terénu.

close Jeep Compass. info Zdroj: Jeep zoom_in

Nový Compass se veřejnosti poprvé ukáže na listopadovém autosalonu v Los Angeles. Severoameričtí zákazníci si jej budou moci pořídit v prvním čtvrtletí příštího roku, do Evropy novinka zamíří o několik měsíců později.