Prvním z nich je Mini Clubvan Camper, sympatická obytná dodávka, v níž však přechodný domov najde jen jedna osoba. Uvnitř je totiž jediná postel. Zato nechybí malá kuchyňka s plynovým vařičem a ledničkou a dokonce ani sprcha - nádrž na vodu je schovaná pod dnem kufru. A když vám na výletě nevyjde počasí, můžete klidně zůstat v autě – na palubě se nachází i televize a kdyby by byla i zima, zahřeje vás nezávislé topení.

Mini Clubvan Camper.

Druhý koncept je pojmenovaný podle továrny v Oxfordu, kde desítky let vznikají vozy Mini – jmenuje se Cowley. A nejde vlastně ani o auto, Cowley je stylový retro karavan. Přestože má poměrně malé rozměry, výbava zahrnuje dvoulůžkovou postel, kuchyňku s plynovým vařičem, lednicí a dřezem, nádrž na vodu nebo televizi s DVD přehrávačem. Spotřebiče využívají energii z integrované baterie, kterou dobíjejí solární panely. Celý přívěs váží pouhých 300 kilogramů.

Mini Cowley Caravan.

Třetím do party je Mini Countryman ALL4 Camp. Koncept se viditelně inspiroval u klasických expedičních offroadů, jako obytný prostor totiž slouží dvoumístný skládací stan na střeše. A aby se do něj cestovatelé pohodlně dostali, jsou součástí výbavy také skládací schůdky. Automobilka toto řešení předvádí na modelu Countryman, který má pohon všech kol a dá se s ním tedy sjet ze silnice, ale stan by samozřejmě šel instalovat i na klasické Mini nebo Mini Clubman.

Mini Countryman ALL4 Camp.

I když všechny koncepty vypadají opravdu zajímavě, Mini v současnosti bohužel o jejich výrobě neuvažuje.