Kia Niro se rozměry zařadí pod model Sportage. Na délku měří 4355 milimetrů, na šířku 1800 mm a na výšku 1535 mm. Rozvor dosahuje 2700 milimetrů. Výrobce slibuje dostatečně prostorný interiér pro pět pasažérů, cestující vzadu prý například mají k dispozici 950 milimetrů pro nohy, 993 milimetrů pro hlavy a 1402 milimetrů pro ramena. Kufr má objem 421 litrů.

V kabině nenajdeme nějaké větší překvapení, design palubní desky i logika ovládání odpovídá tomu, co Kia nabízí také v ostatních modelech. Hlavním prvkem je displej (může být sedmi- nebo osmipalcový) multimediálního systému. Automobilka pro Niro nabízí řadu elektronických pomocníků, například hlídání slepého úhlu, sledování situace za vozidlem, adaptivní tempomat nebo autonomní brzdění.

Kia Niro.

Hybridní pohonné ústrojí tvoří zážehová šestnáctistovka o výkonu 105 koní (77 kW) a elektromotor poskytující 44 koní (32 kW), který je umístěn v převodovce. Systémový výkon hnacího ústrojí 141 koní (104 kW) a až 264 Nm točivého momentu se přenáší na přední kola prostřednictvím dvouspojkového automatu se šesti stupni.

Nechybí samozřejmě ani baterie. Ukryté jsou pod zadními sedadly a mají kapacitu 1,56 kWh. Podle výrobce svazek použitých baterií vykazuje až o 50 % vyšší hustotu energie a o 13 % vyšší energetickou účinnost než akumulátorové moduly nejvýznamnějších konkurentů.

Kia Niro.

Novinka stojí na nové platformě, kterou Kia, respektive mateřský Hyundai, vyvinula speciálně pro vozy s hybridním pohonným ústrojím. Niro tedy nebude jediným vozem, který ji využije.

Podvozek využívá vzpěry MacPherson vpředu, vzadu je nezávislé víceprvkové zavěšení. Kia zdůrazňuje snahu o dosažení co nejnižší hmotnosti vozu, výslednou hodnotu však zatím neprozradila. Chybí i údaje o spotřebě a dynamice.

Do prodeje se nová Kia Niro dostane ve třetím čtvrtletí letošního roku.