Po vzhledové stránce prošel Ceed spíše evolucí než zásadnějším přepracováním. Celkový design byl možná malinko zjednodušen, ale zásadní prvky v podobě světel nebo „tygřího nosu“ zůstaly nápadně podobné předešlému modelu. Základní verze stojí na patnáctipalcových kolech a vybírat lze maximálně sedmnáctky, takže mánie obřích kol Kiu zatím nedostihla.

Oproti stávajícímu modelu je nový Ceed o 20 mm širší (je tedy široký 1800 mm) a o 23 mm nižší (1447 mm). Rozvor však zůstal zachován na hodnotě 2650 mm. Délku zatím neznáme.

Škoda Kodiaq ve výbavě Laurin & Klement.
Škoda Kodiaq dostala vrcholnou výbavu L&K. A také upravenou nabídku motorů

Interiér má být podle automobilky ergonomičtější a kvalitnější než dosud. Měkčené plasty jsou hojněji zastoupeny a potěšující je středový panel, natočený k řidiči. K mání bude velmi široká výbava, zahrnující klasiku v podobě infotainmentu s navigací, ale i prémiové prvky jako třeba audiosystém JLB, Wi-Fi hotspot nebo sedačky oděné do pravé kůže.

Už v základní výbavě se přitom nachází třeba automatické rozsvěcení světel nebo bezklíčový přístup. Z oblasti bezpečnostních asistentů je zde adaptivní tempomat, aktivní udržování v pruhu a další náležitosti. Kufr pojme 395 litrů zavazadel v základním postavení sedadel. 

Hyundai i30 kombi.
TEST: Nový Hyundai i30 kombi jde po krku Octavii. Kufr má skoro stejný, co dál?

Selekce motorizací do určité míry kopíruje nabídku příbuzného Hyundaie i30. Z benzínových motorů je na výběr atmosférický čtyřválec o objemu 1,4 litru a výkonu 100 koní (74 kW), přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 120 koní (88 kW) a přeplňovaný čtyřválec 1,4 litru o výkonu 140 koní (103 kW). Zároveň se objevuje nový dieselový čtyřválec 1.6 CRDi, splňující přísnou emisní normu Euro 6d. U něj lze volit mezi variantami o výkonech 115 a 136 koní (85 a 100 kW). Všechny motory jsou standardně párovány se šestistupňovým manuálem, u výkonnějších motorů lze připlatit i za sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

V Evropě jde nový Ceed do prodeje již v nadcházejících měsících a Kia samozřejmě zachovává prodlouženou sedmiletou záruku. Ceny zatím neznáme.

Mezi další novinky patří i představení nové karosářské verze Ceedu na březnovém autosalonu v Ženevě. Mimo klasického hatchbacku bychom se tak mohli dočkat i dlouho probíraného shooting brakeu či sportovně laděného kombi.

Kia Ceed.
Kia láká na nový Ceed. Do Ženevy přiveze i novou karosářskou variantu