Nové SUV bude chtít konkurovat vozům jako Renault Captur, Peugeot 2008, Opel Mokka, Nissan Juke, Mazda CX-3 nebo Honda HR-V. Jeho design prý bude ovlivněn konceptem Provo, který Kia představila na ženevském autosalonu v roce 2013.

Konkrétní detaily pochopitelně zatím chybí, ale očekává se, že novinka bude technicky příbuzná s novou generací modelu Rio. Ta by se měla ukázat ještě v letošním roce, nejpozději začátkem roku příštího.

Koncept Kia Provo.

Nabídka motorů bude jistě zahrnovat nový litrový přeplňovaný tříválec ve dvou verzích - slabší s výkonem 100 koní (74 kW), silnější se 120 koňskými silami (88 kW). Pravděpodobné je, že malé SUV zatím neznámého jména dostane pouze pohon předních kol.

Crossovery s technickým základem v subkompaktech jsou aktuálně v módě.

Koncept Kia Provo.

Jejich prodeje neustále rostou a pro automobilky mají ještě jednu výhodu. Ve srovnání s klasickými supermini, přestože spolu sdílejí techniku, totiž výrobci na malá SUV mohou nasadit vyšší cenu - zjednodušeně řečeno, více na nich vydělají.

Proto nepřekvapí, že podobné auto chystá také česká Škoda. I její vůz bude technicky spřízněný se subkompaktem, v tomto případě s Fabií. Termín příjezdu ale zatím neznáme. Malé SUV však připravují i VW a Seat, tedy další značky koncernu Volkswagen.