Jak už bývá zvykem, oficiální ilustrace nadcházejících modelů často v produkční verzi ztratí určitou dávku dramatičnosti. Dá se tedy očekávat, že nové korejské SUV ve finální podobě nebude tak agresivní.

Jedná se navíc o sesterský model Hyuindaie Kona, který se má oficiálně představit už zanedlouho. A u něj jsme si designem, rozměry a tvary už nadobro jistí, takže Kia Stonic zaručeně nabídne podobné proporce.

Vizuální znázornění parkovacích senzorů.
Jak fungují parkovací senzory? A co všechno umí parkovací asistent?

V rámci kategorie má Stonic vyzvat na souboj hlavně Nissan Juke a Toyotu C-HR.

Kia zmiňuje, že uvnitř nabídne chytře prostorný interiér. Zřejmě se tak můžeme těšit na mnoho praktických vychytávek zvětšujících prostor pro posádku a náklad. V rámci technologií pak Stonic zřejmě nabídne třeba propojení vašeho smartphonu s palubním infotainment systémem.

Dalším trumfem Stonicu má být široká řada dílů, které si bude v interiéru i exteriéru přizpůsobit dle vlastních představ.

Brutal S1.
Brutal S1: Slováci postavili polozávodní supersport. Stovku dá pod 4 sekundy

Pod kapotou se očekává nabídka benzinových motorů o objemech 1,4 a 1,6 litru, dorazit by mohl i litrový tříválec a pravděpodobně také různé verze naftové šestnáctistovky. Zda bude Kia nabízet kromě pohonu předních kol i čtyřkolku, se zatím neví.

Na trhu se má nová Kia Stonic objevit už v druhé polovině letošního roku.