Jak už možná tušíte, jedná se o „auto za rozumnou cenu“ z motoristického pořadu Top Gear. Kia cee’d jezdila v sezónách vysílaných mezi lety 2010 až 2013 a jedná se o kus s automatickou převodovkou.

Většina celebrit ovšem volila manuální převodovku, což znamená, že třeba Cameron Diaz nebo Tom Cruise v tomto konkrétním autě neseděli. Řídil jej však třeba hudebník a producent Will.I.Am, herečka Amber Heard nebo rocková legenda Alice Cooper.

Richard Hammond měl ve Švýcarsku ošklivou nehodu.
Clarkson a May by prý Hammondovu nehodu nepřežili. Kvůli "figuře"

Zároveň lze předpokládat, že byl kus s automatem méně huntován, než ten s manuální převodovkou. To sice neznamená, že by se Kia s bezpečnostní klecí a skořepinovými sedadly nedočkávala poněkud „středověkého“ zacházení, ale její stav by mohl být přece jenom slušný. Koneckonců třeba běžná údržba tady rozhodně nebyla zanedbávána a naopak auto by mělo být servisováno velmi pečlivě a úzkostlivě. Nikdo přece nechce vozit celebrity v rozhrkané Kie.

Takže na kolik vlastně vyjde Cee‘d, který je dost možná nejslavnější svého druhu na světě? Na serveru Auto Trader je vůz inzerován za vcelku rozumnou sumu 4500 britských liber, což po přepočtu znamená 134 100 korun. Za Kiu z roku 2010 s najetými 11 500 kilometry (z toho 6000 kilometrů na silnici po vyřazení z pořadu), to není vůbec špatné.

Zdroj: Youtube