Značka Lynk & Co patří stejně jako Volvo čínské skupině Zhejiang Geely Holding Group.

Internetové předobjednávky nového SUV se spustily 17. listopadu, samozřejmě zatím pouze pro trh v Číně. I tak se ale přesně za 2 minuty a 17 sekund nakupilo rovných 6000 objednávek a číslo i nadále roste. Takový úspěch dělá z modelu Lynk & Co 01 vůbec nejprodávanější auto v historii.

Lynk & Co 02.
Tento čínský crossover míří do Evropy. Lynk & Co 02 má techniku Volva

Vedle možnosti objednávat auto on-line jako v internetovém obchodě, otevřelo se navíc 150 dealerství napříč celou Čínou. Internetový systém je ovšem jednodušší a nabízí uživatelsky zajímavý systém „kolotoče“. V něm stačí pouze vybrat konkrétní předem nakonfigurované auto a to následně objednat.

Mluvčí Lynk & Co uvedl, že je na rychlost a objem předobjednávek pochopitelně patřičně pyšný, nicméně tady cesta teprve začíná.

Lynk & Co 01.
Do Evropy míří nová značka aut. Nabídne techniku Volva a doživotní záruku

Jak bylo řečeno v úvodu, nové čínské SUV sdílí mateřský koncern a do určité míry i techniku se švédským Volvem. Lynk & Co 01 stojí na stejné platformě jako XC40 a odsud jsou vypůjčené i benzínové čtyřválcové motory. Teprve postupem času přibydou do nabídky také hybridní pohonná ústrojí.

Ceny startují v Číně po přepočtu na 525 tisících korunách. Vrcholně vybavené modely potom šplhají až na 673 tisíc korun. Tyto ceny jsou ovšem každopádně platné jen pro čínský trh. Až se Lynk & Co 01 dostane do Evropy, bude zde o kousek dražší.

Volvo XC60.
TEST: Nová XC60 se Volvu povedla. Je to šikovné SUV s vybraným chováním