Velice "designová" podoba koncept současně naznačuje, že k sériovému autu ještě zbývá dlouhá cesta. To ostatně přiznává i společnost, která prý nejprve čeká na reakce potenciálních kupců. Pokud budou pozitivní a objeví se dostatek zájemců, pak se prý vrhne do výroby.

Ideální plán počítá s produkcí 50 kusů - a to až po roce 2018.

Koncept Varsovia.Zdroj: Varsovia Motor Company

Vzhled sedanu s neznámými rozměry je docela zajímavý, zvláštní jsou například úzké světlomety nebo členité plochy karoserie, které trochu připomínají šupiny. Není to náhoda, tvůrci se totiž při navrhování designu inspirovali známou Varšavskou mořskou pannou, symbolem hlavního města Polska.

Odkazuje na ni ostatně i soška vpředu na kapotě.

Interiér pak počítá s minimalistickým pojetím, které doplňují moderní technologie. Kabina je třímístná, přičemž cestující vzadu vpravo si může natáhnout nohy přes stylovou podnožku.

Koncept Varsovia.Zdroj: Varsovia Motor Company

Varsovia má nabídnout dokonalý prostor k odpočinku, například díky sedadlům s masážní funkcí, ale i místo pro práci. Vůz je vybaven párem 19palcových displejů, je připojen k internetu a má dokonce i vlastní klávesnici a myš.

O technice toho zatím moc nevíme, automobilka však slibuje hybridní pohonné ústrojí, v němž hraje hlavní roli elektřina. Na plně nabité baterie prý sedan zvládne ujet 350 kilometrů a pokud elektřina dojde, zapojí se malý spalovací motor, který funguje jako generátor a tedy i prodlužovač dojezdu. Celkový maximální dojezd se má pohybovat okolo 850.

Neznámý je i výkon, akcelerace z klidu na stovku by ale měla zabrat méně než pět sekund.