Už kompletní označení novinky, tedy Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse, naznačuje něco málo z technických podrobností: 570 znamená 570 koňských sil, číslo 4 za pomlčkou pak pohon všech kol.

Vpřed vůz žene uprostřed uložený vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru, o řazení se stará šestistupňová robotizovaná převodovka e-gear. Zrychlení u klidu na stovku je otázkou 3,4 sekundy, na dvoustovku se výrazně odlehčené auto (hmotnost 1340 kg) dostane za 10,4 vteřiny. Nejvyšší rychlost činí 320 km/h.

Přívlastek Squadra Corse zase naznačuje zaměření na závodní okruhy - v italštině se tak totiž označuje závodní tým, dokonce se tak jmenuje i závodní divize Lamborghini. Speciální Gallardo čerpalo inspiraci u verze, s níž se jezdí značkový pohár Super Trofeo. Nejde však o závodní auto, "Lambo" Squadra Corse je určeno na běžné silnice.

Přesto si ponechalo některé závodní vychytávky, například rychloupínací kryt motoru z karbonu, ze stejného materiálu je i výrazné zadní křídlo. Uhlíková vlákna najdeme také v interiéru, kterému dominují černá a červená barva.

Cenu posledního Gallarda zatím Lamborghini neoznámilo, zřejmě se tak stane až na záříjovém autosalonu ve Frankfurtu. Právě tam bude mít Squadra Corse oficiální premiéru.