V tu dobu by Lamborghini rádo prodávalo už 7000 aut ročně. Loni automobilka prodala rekordních 3245 vozů.

Slavný italský výrobce přitom počítá, že nové SUV bude tvořit celou polovinu prodejů. V plánu totiž má omezení produkce svých luxusních supervozů na 3500 ročně a na stejné úrovni by pak měla být právě i výroba SUV. Lamborghini také plánuje zvýšit svou síť prodejců o zhruba 20 procent na 160.

Největším trhem automobilky jsou nyní Spojené státy, kde působí asi 30 procent jejích prodejců. USA mají také na celkovém prodeji podíl zhruba 30 procent.

Nové SUV od Lamborghini se má začít prodávat v roce 2018 a jeho cena bude začínat na částce 4,8 milionu Kč. Lamborghini se tak připojí k dalším výrobcům luxusních aut, kteří vstoupili na ziskový trh s SUV.

Novinka už prý má téměř hotový vnější design, který se má lišit od studie Urus, kterou automobilka představila v roce 2012. I když některé charakteristické prvky si údajně zachová.

Koncept Lamborghini Urus.Zdroj: Lamborghini

Italský výrobce prý auto vyvíjí tak, aby bylo pohodlné, ovladatelné a zvládalo každodenní použití. Přitom si má zachovat charakter vozů Lamborghini. A také má být nejrychlejším SUV na trhu.

I proto dostane čtyřlitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly. Půjde tak o první sériově vyráběné "Lambo" s přeplňovaným motorem. Důvody jsou jak nižší normované emise, tak větší točivý moment dostupný v nižších otáčkách. Automobilka však tvrdí, že nepůjde o stejnou jednotku, jakou už používají modely Bentley a Audi, které stejně jako Lamborghini patří pod koncern Volkswagen.

V případě zájmu o turbodiesel se výrobce nebrání ani naftovému motoru. Do roku 2020 Lamborghini plánuje také hybridní verzi.