Z prvních zveřejněných fotek je jasné, že novinka nevsadí na vyloženě překvapující vzhled. Zamračený výraz a dynamické křivky připomínají ostatní modely značky, zejména pak Aventador a Sesto Elemento, některé tvary však odkazují i na předchůdce.

To nejzajímavější se ale samozřejmě skrývá pod kapotou. Uprostřed umístěný vidlicový desetiválec má objem 5,2 litru a jak naznačují čísla v názvu vozu, výkon 610 koní putuje na všechna čtyři kola. Maximální výkon je dostupný ve vysokých otáčkách 8250 ot./min., točivý moment vrcholí hodnotou 560 N.m při 6500 otáčkách.

Lamborghini Huracán.

Méně než 1,5 tuny vážící býk tedy bude opravdu divoký. Lamborghini udává zrychlení z klidu na stovku za pouhé 3,2 sekundy, na dvojnásobek jen za 9,9 s. Maximální rychlost je 325 km/h. Výrobce se ale dokonce chlubí i spotřebou, ta má činit velice přijatelných 12,5 l/100 km.

Desetiválec s přímým i nepřímým vstřikem paliva IDS (Iniezione Diretta Stratificata) je spřažen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou LDF.

Řidič může volit mezi třemi jízdními režimy: pro běžné cestování je určen Strada, pro dynamičtější jízdu Sport a pro řádění na okruhu pak Corsa. O spolehlivé zpomalení se postarají karbon-keramické brzdy.

Lamborghini Huracán LP 610-4 čeká oficiální premiéra v březnu na autosalonu v Ženevě, ale vybraní (a movití) zájemci si ho budou moci prohlédnout na speciálních předváděčkách už od ledna příštího roku. Pokud se jim nové Lambo zalíbí, na jaře už ho mohou mít v garáži.