Slavná italská automobilka o svém nejnovějším přírůstku hovoří jako o závodním vozu, s nímž se ale můžete legálně projet i na silnici. Nesmí však pršet. Veneno Roadster totiž nemá střechu a Lamborghini ani nenabízí žádný jiný způsob, jak posádku ukrýt před nepříznivým počasím. 

Technika přitom zůstane stejná jako v případě klasického Venena. Pod kapotou tedy najdeme dvanáctiválec (odvozený od toho z modelu Aventador) o objemu 6,5 l a s výkonem 750 koní (552 kW), který bude spolupracovat se sedmistupňovou robotizovanou převodovkou ISR. Poháněna budou všechna kola.

Na stovku tohle otevřené Lambo vystřelí za 2,9 s a může jet maximální rychlostí 355 km/h. Zásluhu na tom však má nejen motor, ale i výtečná aerodynamika a nízká hmotnost. Karoserie bohatě využívá uhlíková vlákna, kterými se nešetřilo ani v interiéru. Veneno Roadster proto váží jen 1490 kilogramů. Nejde však o zrovna spartánský sporťák - ve výbavě najdeme třeba ESP či airbagy.

Všech devět aut vznikne v průběhu příštího roku a exkluzivitě odpovídá i cena. Ta byla stanovena na 3,3 milionu euro bez daně, tedy na zhruba 85 milionů korun. I tak si ale všech devět kusů své majitele jistě najde velice rychle.