Není divu, aktuální Discovery 4 je na trhu už od roku 2009. Jenže "čtyřka" je vlastně jen modernizovaná verze Discovery 3, které se poprvé objevilo v roce 2004. Vůz tedy, zjednodušeně řečeno, změní design po nějakých dvanácti letech.

Vzhled přídě nové generace naznačuje, že produkční "Disco" nabídne velice podobný vzhled jako studie z roku 2014. Můžeme tedy očekávat prvky vycházející z aktuálního designového směru značky Land Rover, třeba úzké světlomety a menší masku chladiče, ale současně snad i zachování některých pro Discovery typických detailů, například stupňovité střechy nebo asymetrického grafického prvku na zadním panelu registrační značky.

Land Rover Discovery.Zdroj: Jaguar Land Rover

Automobilka první zveřejněnou fotografii nedoprovodila žádnými detailními informacemi, pouze obecně slíbila mimořádně prostorný, praktický, až sedmimístný interiér a moderní technologie.

Vůz by měl stát na hliníkové platformě, díky čemuž můžeme očekávat výrazný mezigenerační úbytek hmotnosti. Pod kapotou se objeví šestiválcové i čtyřválcové motory z rodiny Ingenium, samozřejmostí by měly být výborné schopnosti v terénu. Na podrobnosti si ale budeme muset počkat.

Nový Land Rover Discovery bude představen 28. září.

ČTĚTE TAKÉ: TEST: S věkem vyzrál. LR Discovery je dokonalý univerzál v nejlepších letech