Design vozu oživují přepracovaný přední nárazník, dva různé typy mřížky chladiče, nové LED světlomety a tři varianty nových kol z lehkých slitin. 

Plnohodnotné LED světlomety najdeme i vzadu. Další novinkou zadních partií je také spoiler, do něhož jsou začleněna brzdová světla - opět s technologií LED. Jako doplňková výbava se nabízí střešní ploutvička s integrovanou anténou 3G pro vylepšení kvality příjmu mobilních telefonů.

Range Rover Evoque.

Změnami prošla i sedadla, výplně dveří a přístrojová deska. Vozy s nižšími výbavami používají textilní potahy a sedadla s šesti možnostmi nastavení. Modely s nejvyšší výbavou pak nabízí přední sedadla s masážní funkcí a čtrnácti možnostmi elektrického nastavení. Zákazník může vybírat ze třinácti barevných kombinací, z nichž dvě jsou úplně nové.

Ve výbavě se objevuje například nový systém infotainmentu, který se ovládá přes dotykovou obrazovku, bezdotykové otvírání víka kufru, asistent jízdy v pruhu či autonomní nouzové brzdění.

Range Rover Evoque.

Výbavové varianty RR Evoque zahrnují linie Pure, SE, HSE, HSE Dynamic a Autobiography. K nim se pak nabízí 15 výbavových paketů.

Premiéru si v Range Roveru Evoque odbude čtyřválcový turbodiesel z řady Ingenium. Celohliníkový motor Ingenium TD4 je podle výrobce o 20 až 30 kilogramů lehčí než jeho předchůdce a k dispozici je ve dvou výkonnostních variantách. Úspornější poskytuje 150 koní a chlubí se spotřebou 4,2 l/100, silnější provedení produkuje 180 koní a vystačit si má se spotřebou 4,8 l/100km.

Modernizovaný Evoque se bude prodávat také s benzinovým motorem Land Rover Si4 s výkonem 240 koní.

Range Rover Evoque.

Land Rover dále zmiňuje další vylepšení schopností v terénu. Evoque totiž dostal funkci ATPC (All-Terrain Progress Control), která v terénu udržuje přednastavenou konstantní rychlost (nastavuje se přes tempomat) při pomalé jízdě - od 1,8 km/h po 30 km/h.

Od uvedení RR Evoque na trh v roce 2011 se vyrobilo více než 400 000 vozů Evoque, což z tohoto prémiového kompaktního SUV učinilo nejrychleji se prodávající Land Rover. Minulý rok byl pro RR Evoque zatím tím vůbec nejúspěšnějším. V roce 2014 se ho prodalo celkem 125 364 kusů. Premiéra modernizovaného vozu se uskuteční na autosalonu v Ženevě.