Touha vytvořit vůz, který zdolá každý terén, stála na počátku značky Land Rover. Obrysy prvního vozu nakreslil do písku Maurice Wilks.

Myšlenky se zhmotnily a značka Land Rover se stala známou po celém světě poté, co sériová výroba vozů byla zahájena roku 1948. „Hue 166" byla první série vozů Land Rover. Tyto vozy jsou známy pod přezdívkou „Huey" a modely této série budou na oslavách samozřejmě k vidění.

Slavný Packington Estate, byl prvním místem, kde se testovaly v letech 1947-1948 prototypy značky Land Rover. Probíhalo zde i testování prvního Range Roveru na konci 60. a začátkem 70. let.

Tato vozidla budou prezentovat klíčové milníky historie značky Land Rover a také některá prvenství v technologii 4x4 jako je protiblokovací brzdový systém, nastavitelné vzduchové odpružení, elektronická kontrola trakce, asistent pro kontrolu sjíždění svahů, systém Terrain Response a technologie Stop/Start.

John Edwards, Global Brand Director Land Rover k tomu řekl: „Land Rover oslavuje 65 let svého dědictví. Ve výsledku je to ale dvojí oslava, protože v březnu značka Land Rover zaznamenala nejsilnější prodejní čtvrtletní výsledky v celé své historii."