Pod kapotou vozu se totiž ukrývá velký, atmosféricky plněný zážehový osmiválec. Má objem rovných pět litrů a produkuje atraktivních 474 koní a 527 Nm.

Síla putuje na zadní kola přes novou desetistupňovou automatickou převodovku. Z klidu na stovku prý LC 500 zrychlí za méně než 4,5 sekundy.

Lexus LC 500.

Kupé stojí na nové modulární platformě, která poslouží jako základ i pro další modely se značkou Lexus. Výrobce přitom architekturu koncipoval tak, aby těžké komponenty, zejména motor, převodovka, ale i posádka, byly co nejblíže středu auta. A také co nejníže.

Kvůli co nejlepšímu rozložení hmotnosti má LC 500 řadu konstrukčních prvků a dílů karoserie z karbonu, hliníku a vysokopevnostní oceli. A i když nejde o zrovna malé auto (délka činí 4760 milimetrů, šířka 1920 mm, výška 1345 mm), hmotnost by se měla vejít pod dvě tuny.

Lexus LC 500.

Interiér vypadá velice luxusně a podle výrobce v sobě kombinuje pohodlí se sportovním charakterem. Lexus nabídne dva typy sedaček - jedny komfortnější, druhé sportovnější s výraznějším bočním vedením. Obě varianty mohou být čalouněny kůží nebo alcantarou. Ostatně stejně jako zbytek kabiny.

Ve výbavě pak samozřejmě nechybí řada elektronických pomocníků a luxusní příslušenství, zájemci si například budou moci připlatit za audiosystém od firmy Mark Levinson.

Do prodeje by nový Lexus LC 500 měl zamířit na jaře příštího roku.