Díky novému modelu GS 300h a jeho ekologickým parametrům chce Lexus v postupném ukrajování tržního podílu v této třídě, se speciálním zaměřením na firemní fleetové prodeje.

Nový Lexus GS 300h se tak do konce roku 2013 představí na nejrůznějších trzích po celém světě, včetně Evropy, Číny, asijských zemí, Austrálie a Nového Zélandu.

GS 300h je sedan prémiové vyšší střední třídy vybavený zážehovým čtyřválcem 2,5 l s Atkinsonovým cyklem, technologií kombinující přímé a nepřímé vstřikování paliva D-4S a plně hybridním pohonem Lexus Hybrid Drive se dvěma elektromotory (elektromotor + motorgenerátor), v uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Vůz je vybaven širokou škálou pokrokových prvků bezpečnostní výbavy, které rozšiřují stávající nabídku bezpečnostních prvků vozů modelové řady GS.

Mezi nové prvky patří přepracovaný barevný Head-Up Display (HUD) s projekcí na přední sklo a výstražný systém RCTA (Rear Cross Traffic Alert), který monitoruje okolí vozu při couvání a s předstihem varuje řidiče v případě blížící se pohyblivé překážky – například při výjezdu z řady zaparkovaných vozidel na parkovišti.

Nový Lexus GS 300h je rovněž vybaven mlhovými světly s technologií LED.

Konstrukční řada Lexus GS nyní zahrnuje verze GS 300h, GS 450h, GS 250, GS 350 (není v nabídce v ČR) a GS 350 AWD.