Lexus se chlubí, že RC je zcela nezávislý model, nikoli "jen" dvoudveřová varianta některého ze sedanů. Kupé postavené na platformě GS se prý ve všech rozměrech odlišuje od řady GS i IS.

Lexus RC.

Téměř 4,7 metru dlouhá novinka samozřejmě reflektuje současný designový směr Lexusu, o čemž nejlépe vypovídá množství netradičních linií a obří maska chladiče. V interiéru najdeme řadu ušlechtilých materiálů, výrobce zmiňuje například použití pruhovaného dřeva Shimamoku. 
Horní část kokpitu je rozdělena na zóny ovládací a zobrazovací. V horní části je přístrojový panel a obrazovka multimediálního a navigačního systému o úhlopříčce 7 palců. Součástí víceúrovňové středové konzoly je nový sdružený ovladač Remote Touch.

Lexus RC.

Lexus kupé RC v Tokiu představuje se dvěma pohonnými jednotkami: zážehovým agregátem 3,5 l V6 (318 koní, 380 N.m) ve spojení s osmistupňovou automatickou sekvenční převodovkou a pak s hybridním pohonem kombinujícím čtyřválec 2,5 l a elektromotor. Hybridní varianta spolupracuje s elektronicky řízenou bezestupňovou převodovkou se šesticí virtuálních převodových stupňů a nabídne celkový systémový výkon 220 koní. Točivý moment dosahuje hodnoty 221 N.m.

Lexus RC.

Velkou pozornost vývojáři věnovali podvozku, tuhosti a jízdním vlastnostem. K vyšší tuhosti kupé přispívají nezvykle silné prahy ve spodní části karoserie. Ke zvýšení robustnosti podvozku pak napomohly i nové výrobní postupy, jako například lepení kovových spojů karoserie. Na přední nápravě RC je použito dvojité lichoběžníkové zavěšení, vzadu pak víceprvkové zavěšení.

V závislosti na jednotlivých trzích bude kupé RC vybaveno buď pohonem samotné zadní nápravy, anebo pohonem všech kol.