Design exteriéru podle automobilky odráží další vývojový stupeň designového jazyka L-finesse. Předním partiím dominuje výrazná maska chladiče a ostře řezané světlomety, začleňujícími nezávislá světla pro denní svícení (DRL). Při pohledu z boku zaujmou výrazné hrany a mohutné černé lemy blatníků, nejdůležitějším prvkem zadní části jsou členěné koncové svítilny.

Koncept Lexus LF-NX je lakován v novém stříbrném odstínu „kartáčovaný kov", který má evokovat dojem, jako by celá karoserie byla vytesána z jediného bloku hutného kovu.

Interiér odráží současnou snahu výrobců nahradit klasické ovládací prvky dotykovým displejem, který Lexus doplňuje sdruženým ovladačem Remote Touch. Palubní deska je rozdělena na dvě části, horní zóna je především zobrazovací, spodní je určena pro ovládání. 

Pod kapotou konceptu LF-NX najdeme nejnovější verzi hybridního pohonného ústrojí, podrobnosti o něm však výrobce dosud neprozradil. Určitě se jich ale dočkáme nejpozději u příležitosti premiéry na frankfurtském autosalonu.