Někdo by nejraději začal měřit rychlost na brněnském závodním okruhu, někdo na petřínské lanovce, jiný zase přímo před sídly policie. Ale nejvíc se někdo vyřádil v obci Pičín…

Jak se můžete přesvědčit v galerii, obec ve Středočeském kraji to opravdu schytala – navrhovaný způsob rozmístění radarů je totiž vážně "sofistikovaný".

Abychom věc uvedli do kontextu – portál byl spuštěn v rámci policejní akce Speed Marathon, během níž budou muži zákona 19. dubna měřit rychlost hromadně po celé České republice. Od občanů tak chtějí skrze tuto interaktivní mapu vytipovat místa, na která by se měli nejvíce zaměřit.

Čtěte také: Nejlepší výmluva všech dob? Řidič překročil rychlost, protože ho „tlačil vítr"

Pomáhat policii a přidávat další tipy (ikonky radarů) na mapu můžete až do 28. února. Webový portál není nijak omezen a vybírat nová místa může úplně každý. Na mapě je nyní označeno přes 8000 míst k měření a další stále přibývají.

Jestli tento průzkum policie nakonec využije, to netušíme. Nicméně jestli v dubnu uvidíte policejní hlídku s radarem třeba na vodní nádrži nebo na lyžařské sjezdovce, nedivte se.

Na zbytek zajímavých tipů k měření rychlosti se podívejte v naší galerii. Stojí to za to.

A jestli na mapě najdete i další nápaditý návrh na umístění radaru, který v galerii chybí, dejte nám vědět. Třeba na naší facebookové stránce.