Lincoln Continental má svoje kořeny v roce 1938, kdy si Edsel Ford, syn zakladatele továrny Henryho Forda, vyrobil auto pro svou letní dovolenou. Pod dojmem obdivného přijetí, s nimž se setkal během pobytu v Palm Beach, jej zařadil do sériové výroby.

Vůz se brzy stal symbolem luxusu poválečných Spojených států. Jezdily v něm hollywoodské hvězdy včetně herečky Elizabeth Taylorové, která jej dostala v roce 1956 od studia Warner Brothers vyvedený v barvě svých očí.

Continental je ale spojen rovněž s jednou z nejčernějších událostí moderních amerických dějin: právě v něm seděl prezident John F. Kennedy, když byl v roce 1961 zastřelen v Dallasu.

V dalších letech Continental přišel o část své majestátnosti, přesto se mu dařilo. Nejvíce kusů se prodalo v roce 1990: 62 732. O dva roky později se vůz přestal vyrábět.

Nyní však Ford, tedy jeho luxusní divize Lincoln, plánuje desátou generaci. Jak by mohla vypadat, ukazuje koncept, který se představí už ve středu na autosalonu v New Yorku.

Koncept Lincoln Continental.

Studie naznačuje, že nový Continental zamíří opravdu vysoko. Svědčí o tom i čtyřmístný interiér s plně digitálním přístrojovým štítem, velkým dotykovým displejem na středovém panelu, kvalitními materiály nebo například chladícím boxem na sekt.

Pod kapotou se objeví přeplňovaný třílitrový šestiválec EcoBoost, který bude s velkou pravděpodobností pohánět zadní kola. Výkon a dynamické schopnosti zatím výrobce neprozradil.

Koncept Lincoln Continental.

Lincoln prý s novým Continentalem míří hlavně na čínský trh, kde je o podobný vůz zájem. Vstup na jiné trhy zatím zůstává nejasný.