Nástupce sedanu Kia K900 dostal zjednodušené označení K9, což rovněž ukazují i zveřejněné fotografie oficiální brožury, která se předčasně dostala na veřejnost.

Kromě celkem střídmého a elegantního designu však K9 zaujme hlavně interiérem, u něhož nelze přehlédnout menší inspiraci u Audi A8. Kia ovšem zatím není tak hi-tech jako německý rival, takže nečekejte záplavu dotykových ploch a obrazovek. Na palubní desce se sice tyčí 12,3palcový displej, ale konvenční tlačítka zde stále jsou.

Audi A8L W12.
A8 bude poslední Audi s dvanáctiválcem. Zajímavý motor W12 si nechá jen Bentley

V nejslabší verzi má K9 hmotnost 1920 kg, což naznačuje i tradičně rozsáhlou komfortní výbavu. Na volantu i palubní desce je kožené polstrování a dřevěné dekory, nechybí vyhřívání volantu, klimatizovaná přední sedadla či audiosystém se 14 reproduktory. Auto používá LED světlomety vpředu i vzadu či adaptivní tlumiče.

Pod kapotou se alespoň podle brožury budou nacházet tři benzinové motorizace, a to V6 o objemech 3,3 nebo 3,8 litru a pak vrcholný V8 o objemu pěti litrů. Šestiválce nabídnou výkon 300 koní (220 kW) a 334 koní (245 kW), zatímco u osmiválce bude mít řidič k dispozici 425 koní (312 kW). K mání bude i možnost pohonu všech kol.

Jak bylo řečeno, nová Kia K9 je určena hlavně pro jihokorejský a severoamerický trh, takže v Evropě se jí zřejmě nedočkáme. Cena by přitom měla začínat na v přepočtu okolo milionu korun.

Kia Ceed Sporswagon.
Kia představila Ceed Sportswagon. Kombík nabízí kufr o objemu 600 litrů