Po vyhození Jeremyho Clarksona v roce 2015 a jedné sezóně s nepopulárním Chrisem Evansem tak musí vedení Top Gearu opět hledat náhradu na post hlavní osobnosti známého pořadu. Zprávy o odchodu LeBlanca přicházejí možná trochu smutně zrovna v době, kdy si znovuzrozený Top Gear opět pomalu nacházel mezi fanoušky své ztracené kouzlo.

LeBlancovo rozhodnutí je nicméně docela pochopitelné. Americký moderátor prohlásil, že natáčení pořadu byla opravdová zábava, ale samotná příprava show se pro něj ukázala jako časově velmi náročná. I díky častému cestování tak zanedbával svou rodinu a přátele více, než bylo únosné.

Kniha Il Fascino Ferrari.
Ferrari vydalo „bibli“ pro nejvěrnější fanoušky značky. Ke knize nabízí i oltář

„Je to nešťastná situace, ale bohužel z těchto důvodů se už nebudu účastnit natáčení pořadu. Navždy budu fanouškem Top Gearu a doufám, že se týmu bude nadále velmi dařit. Díky za skvělou jízdu,“ dodal LeBlanc.

Divákům se však moderátor neztratí z pořadu ihned. Před odchodem ještě dokončí natáčení chystané 26. řady Top Gearu. Určitě se tedy dočkáme i pořádného rozloučení přímo v rámci show.

Zatím není jasné, kdo LeBlanca nahradí. Každopádně má ale britská televize BBC dostatek času, aby nového moderátora pečlivě vybrala.

Zdroj: Youtube