Daimler značku Maybach oživil po krátké době, ale tentokrát ne jakou samostatnou divizi, nyní ji spároval s Mercedesem.

Novinka tedy technicky vychází z už tak dost luxusní třídy S, doznala však řady úprav. Změnila se například, a to dost výrazně, délka: Maybach měří 5453 milimetrů, což je o 207 mm více než prodloužená "S-Klasse" s přídomkem "L".

Většina centimetrů navíc obohatila prostor na zadních sedadlech. Pro kolena je tu k dispozici minimálně 325 milimetrů. Výrobce se kromě toho chlubí, že žádný jiný sedan není uvnitř tak tichý jako Maybach.

Mercedes-Maybach S-Class.

Že se Maybach zaměřuje právě na prostor vzadu, dokládá i výbava, kterou mají cestující, pro něž jsou připravena dvě kůží čalouněná a štědře polohovatelná křesla, k dispozici. Pohodlí zvýší například sada polštářků či masážní funkce, hodit se může i chladící schránka na nějaké to dobré pití a box na ručně broušené skleničky Robbe & Berking. O kvalitní zvukový zážitek se postará aparatura od společnosti Burmester.

Mercedes-Maybach S-Class.

Luxusní výbavě odpovídají i nabízené motory. Slabší S 500 pohání 4,7litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly a výkonem 455 koní, silnější S 600 pak dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,0 litru, který produkuje 530 koňských sil. Obě verze přitom zvládnou sprint na stovku za pět sekund. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Mercedes-Maybach S-Class.

Osmiválec je spojen s novou devítistupňovou automatickou převodovkou 9G-Tronic, dvanáctiválec spolupracuje se sedmistupňovou samočinnou skříní 7G-Tronic. V červnu příštího roku dorazí ještě provedení S 500 4Matic s pohonem všech kol.

Mercedes-Maybach S-Class se začne prodávat v únoru. Ceny zatím nebyly oznámeny.