Oba vozy, tedy nová generace Mazdy MX-5 a Alfa Romeo Spider (ve hře je i jméno Duetto), se budou vyrábět ve stejné továrně v japonské Hirošimě a podělí se o řadu dílů a řešení. Přesto ne v takové míře, jak se čekalo. Podle zdroje britského motoristického časopisu Autocar bude shodných komponent jen asi 40 procent - jde například o zavěšení kol a čelní sklo. Podobné budou i rozměry, auta mají být zhruba čtyři metry dlouhá a 1,7 metru široká. Hmotnost by se měla pohybovat lehce nad hranicí jedné tuny.

Oba sporťáky také dostanou svébytný design. Alfa prý bude vypadat moderně, aby zapadla do současné modelové řady. Tedy žádné retro. O design se postará tým Marca Tenconeho, šédesignera Alfy Romeo a Maserati.

Rozdílné budou i pohonné jednotky. Zatímco Mazda vsadí na atmosférické motory Skyactiv, italský sourozenec zřejmě dostanec přeplňovanou čtrnáctistovku TB MultiAir. O jejím výkonu zatím nic nevíme, ale předpokládá se, že bude vyšší než v případě modelu Giulietta - u té najdeme dvě verze, jednu s výkonem 119 koní, druhou se 168 koňskými silami. Motor bude spojen se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Oba slibné roadstery by se měly začít vyrábět v roce 2015.