Produkční verze Mazdy CX-4 designově naváže na koncept Koeru, jímž se výrobce pochlubil loni v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Tato studie, dlouhá 4,6 metru, široká 1,9 metru a vysoká jen 1,5 metru, tehdy zaujala poměrně sportovním a dravým vzhledem.

Koncept Koeru vsadil na úzké světlomety, úzká boční okna, svažující se střechu, 21palcová kola či dvojici koncovek výfuku.

Koncept Mazda Koeru.

Sériový automobil s velkou pravděpodobností tak sportovně vyhlížet nebude.

Naznačuje to i první zveřejněná fotografie, na níž je vidět řešení D sloupku, který vypadá, že je o něco vyšší než v případě studie Koeru.

Mazda CX-4.

Nová Mazda CX-4 bude zřejmě technicky blízce spřízněná s modelem CX-5, lišit by se měla právě sportovnějším vzhledem. O pohonných jednotkách zatím nevíme nic, jisté ale je použití technologií Skyactiv a výběr verzí s pohonem předních i všech kol.

Autosalon v Pekingu startuje novinářskými dny 25. dubna.

Nejen pro Čínu však japonská automobilka chystá premiéru novinky. Výrobce slíbil, že zatím neznámý nový vůz představí také na autosalonu v New Yorku, který začíná 23. března. Spekuluje se, že by mohlo jít o kupé odvozené od roadsteru MX-5.