Očekávat prý můžeme asi pět metrů dlouhý sedan s působivou dynamikou, pohonem všech kol, dojezdem na jedno nabití okolo 500 kilometrů a cenou přesahující dva miliony korun.

Do prodeje by se novinka měla dostat v roce 2018.

Mercedes přitom zdůrazňuje, že narozdíl od Tesly není omezen výrobní kapacitou. Americký výrobce elektromobilů má totiž permanentní problémy s termíny, což se projevuje nejen v pozdních dodávkách aut zákazníkům, ale třeba i v neschopnosti na vozech vydělat. U německé automobilky prý něco podobného nehrozí.

Kromě elektrického sedanu se v souvislosti s Mercedesem a pařížským autosalonem, který pro veřejnost začíná 1. října, hovoří také o konceptu elektrického SUV. To má být dalším z plánované čtveřice nových elektromobilů, které chce Mercedes uvést do roku 2020 na trh. Zmíněné "esúvéčko" by mohlo dorazit v roce 2019.

Základem všech elektrických modelů bude nová platforma vyvinutá speciálně pro vozy využívající alternativní pohon - kromě elektřiny se hovoří také o vodíku.

SUV jezdící na elektřinu chystá i Audi, které jeho předobraz ukázalo už loni na autosalonu ve Frankfurtu. Na trh se dostane zřejmě v roce 2018 s označením Q6 e-tron a má nabídnout výkon přes 430 koní a dojezd více než 500 kilometrů. Velikostí se zařadí mezi modely Q5 a Q7.