Koncept označený EQ A si zatím můžeme prohlédnout na jediné zveřejněné fotografii. Kompletního odhalení se dočkáme už příští týden ve Frankfurtu.

Každopádně bude ale představa menšího elektromobilu, který zapadne do třídy A, vskutku futuristická. Zřejmě matně modrý lak tak doplňují světlomety s dosud nevídanou grafikou, přičemž vlastně celá maska hraje osvětlením, jak okolo loga Mercedesu, tak na spodní linií nárazníku.

Sodomka Škoda VOS.
Takhle jezdili komunističtí papaláši. Obrněná Škoda VOS nabídla luxus i bezpečí

Technicky a rozměrově bychom měli očekávat pětimístný hatchback postavený na nové MEA platformě, což je základ vyvinutý speciálně pro chystané elektrické modely.

Vůz by měl využívat jediný elektromotor zajišťující pohon předních kol. Mluví se rovněž o trochu výkonnější verzi s dalším elektromotorem a pohonem všech kol.

I sportovní a supersportovní auta umí být praktická… když chcete.
GALERIE: Přívěs za Ferrari, gauč na Porsche? I supersporty mohou být praktické

EQ A přitom nemá být jediným dostupným elektromobilem, který značka chystá. Bude však prvním a produkční verze konceptu se máme dočkat už na začátku roku 2019.

Velikostí a cenou má novinka konkurovat BMW i3. S očekávanou cenovkou v přepočtu kolem jednoho milionu korun chce pak Mercedes z tohoto modelu udělat jedno ze svých nejprodávanějších aut na elektřinu.