Mercedes tak zareagoval na výzvu společnosti Polyphony Digital, která má na svědomí slavnou herní sérii Gran Turismo. Její prezident Kazunori Yamauchi u příležitosti vydání šestého dílu této série a současně jejího 15. výročí vzniku oslovil významné výrobce, aby pro hru připravili studie nových automobilů. Ty se pak objeví právě ve zmíněné hře.

Stuttgartská automobilka tedy navrhla koncept AMG Vision Gran Turismo, sporťák s lehkou samonosnou hliníkovou konstrukcí a s povrchovými díly z karbonu. Hmotnost má činit jen 1385 kilogramů.

Koncept Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo.

Pod kapotou je přitom pořádný motor, vidlicový osmiválec AMG se dvěma turbodmychadly produkuje výkon 585 koní a točivý moment 800 N.m. 

Vzhledově se koncept Vision Gran Turismo zřetelně inspiroval u legendárního závodního vozu Mercedes-Benz 300SL z roku 1952, z fotek je však patrné, že nejde o žádné retro - naopak, studie vypadá velice futuristicky. O výhledu na sériovou výrobu se zatím bohužel nedá hovořit, Mercedes dosud postavil jen nefunkční maketu v měřítku 1:1.

Ta bude oficiálně představena 19. listopadu u příležitosti otevření nového výzkumného a vývojového centra Mercedesu (Mercedes Benz Research & Development Center) v kalifornském Sunnyvale. Nové vydání hry Gran Turismo s pořadovým číslem 6 se v obchodech objeví ještě v prosinci tohoto roku.