Už na pohled jde o netradiční Porsche - tenhle crossover totiž připomíná Panameru Sport Turismo na vyšším podvozku a s terénními doplňky. Studie na délku měří 4,95 metru, široká je 1,99 m a vysoká 1,42 m.

Uvnitř najdeme čtyřmístný interiér plný displejů a také prostorný zavazadelník. Jeho objem ale výrobce neprozradil.

O pohon se starají dva elektromotory, které produkují celkový výkon 600 koní (440 kW) a zajišťují prý zrychlení z klidu na stovku za 3,5 sekundy. Na dvoustovku pak toto elektrické Porsche akceleruje za 12 vteřin. Nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h. 

Zajímavé je, že Porsche tyto výkony slibuje bez omezení, pohonný systém se prý narozdíl od jiných výkonných elektromobilů nebude přehřívat.

Každý z elektromotorů pohání jednu nápravu, auto má tedy pohon všech kol. Dojezd na jedno nabití se má pohybovat okolo 400 kilometrů a v případě použití ryché nabíječky se baterie mohou na plnou kapacitu nabít za 15 minut.

I když je Mission E Cross Turismo konceptem, výrobce tvrdí, že vůz má blízko k sériové podobě. Ta by se měla ukázat krátce po představení produkční verze starší studie Mission E - její příjezd je očekáván v příštím roce.

Zdroj: Youtube