Rozměry vozu odpovídají malému crossoveru. Mitsubishi Concept XR-PHEV II na délku měří 4490 milimetrů, široké je 1890 mm a vysoké 1620 mm. Rozvor náprav činí 2670 mm.

Zato design už tak obvyklý není: karoserie dostala siluetu kupé, dynamický postoj podtrhují malá okna, výrazná maska chladiče, členitá záď a úzké světlomety.

close Mitsubishi Concept XR-PHEV II. zoom_in

Kabině dominuje minimalistická palubní deska s vystouplým displejem. Zajímavě vypadá hliníkový rám, který se rozšiřuje do stran směrem od středové konzoly, zaujme i výrazný kruhový ovladač pod výdechy klimatizace.

close Mitsubishi Concept XR-PHEV II. zoom_in

Studii pohání nový plug-in hybridní systém navržený pro vozy s motorem vpředu a pohonem předních kol. Zahrnuje spalovací motor zatím neznámého objemu, elektromotor o výkonu 163 koní a baterie s kapacitou 12 kWh. 

Systém prý byl navržen tak, aby fungoval především v režimu jízdy na elektřinu, kdy spalovací motor funguje jako generátor energie nebo výkonová posila ve chvílích, kdy je to zapotřebí. V závislosti na jízdních podmínkách a stavu nabití akumulátoru systém automaticky přepíná mezi elektrickým a hybridním pohonem.

close Mitsubishi Concept XR-PHEV II. zoom_in

Řidič také může zvolit režim Battery Save, který šetří kapacitu baterie, či Battery Charge, při němž dochází k dobíjení akumulátorů.

Víc informací zatím Mitsubishi neprozradilo. Další budoucnost konceptu snad automobilka poodhalí na ženevském autosalonu