Tvoří ho totiž hned čtyři motory. Soustava se skládá ze tří elektromotorů - jeden je vpředu, dva na zadní náprávě - a spalovacího agreátu. Parametry jednotek zatím výrobce neprozradil, jistotou však je, že použité uspořádání umožňuje využít stálý pohon všech kol.

Součástí hybridní techniky pak je také vysokokapacitní akumulátor, který lze dobíjet z klasické zásuvky a který má při plném nabití zajistit dojezd okolo 120 kilometrů čistě na elektřinu. V hybridním režimu činí dojezdová vzdálenost - tedy i s plnou nádrží na benzin - přes 1200 km.

Koncept Mitsubishi GT-PHEV.Zdroj: Mitsubishi

Do kabiny nás zatím Mitsubishi nahlédnout nenechává, slibuje ale interiér s horizontálně tvarovanou palubní deskou, přístrojový štít s vysokým středovým panelem, kožené čalounění v barvě burgundské červeně a mnoho prostoru.

Nechybí samozřejmě široké možnosti konektivity. Koncept nabízí technologie on-line propojení vozidla, které poskytují informace o trase, data o počasí nebo informace o stavu vozovky, získávané pomocí informačních sítí a palubních senzorů i kamer. Vůz má být díky tomu schopen regulovat spotřebu energie - elektřiny i paliva - a řídit systém pohonu všech kol v souladu s aktuální jízdní situací.

Odvážný design exteriéru, který je plný hran a různých linií, bez klik a zpětných zrcátek pak naznačuje, že do sériové výroby má toto auto přece jen trochu daleko. Přesto nelze vyloučit, že se díváme na předobraz budoucí generace modelu Outlander.