Přestože na první pohled vypadá jako zcela nový model, jde spíše o velmi důkladný facelift. Přední část vozu nového ASX následuje Eclipse Cross a jeho Dynamic Shield. Nové ASX je vůbec poprvé vybaveno LED předními i zadními světly, které celkově přidávají na energičtějším a drsnějším vzhledu.

Škoda Vision E
Škoda v Ženevě ukáže i elektromobil. Sériová verze se moc lišit nebude

Evropští zájemci o nové Mitsubishi ASX mají k dispozici pouze 2litrový MIVEC v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou (CVT) převodovkou INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Jak už je u ASX zvykem, v nabídce bude pohon předních i všech kol.

V interiéru je hlavní změnou zvětšení systému infotainmentu ze 7 na 8 palců. V nejvyšší úrovni výbavy je standardním prvkem navigační systém Tom Tom, který přes připojení k internetu přes chytrý telefon poskytuje dopravní informace v reálném čase.

Nové Mitsubishi ASX (2020)Zdroj: Mitsubishi

Zanedlouho bude k dispozici také aplikace využívající informace z tachometru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak, jako další palubní údaje vozu. Aplikace bude např. kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici. Kromě toho bude také nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.

S faceliftem přichází také nová paleta barev, přičemž mezi novinky patří zářivě červená Red Diamond, vitálně oranžová Sunshine Orange a elegantně hnědá Oak Brown.

V galerii si můžete nové ASX detailně prohlédnout.