Na pohled se toho u X3 nezměnilo mnoho. Auto má upravenou příď, nový tvar světlometů, charakteristických ledvinek a nárazník, X3 tak připomíná větší model X5. Nová jsou také zpětná zrcátka se zakomponovanými směrovkami. BMW rovnou doplnilo i nabídku odstínů karoserie, přibyly čtyři nové, a provedení litých kol.

BMW X3.

Ani kabina nedoznala mnoha úprav. Najdeme tu nové držáky na nápoje s posuvným krytem ve středovém panelu, součástí standardní výbavy je kožený volant. Zájemci si mohou vybrat ze čtyř nových barev čalounění a stejného počtu nových druhů ozdobných lišt v interiéru. Modernizován byl i multimediální systém iDrive a jeho ovládání. Za příplatek pak je k dispozici systém Smart Opener, který umožňuje automatické ovládání víka zavazadlového prostoru pohybem nohy pod okrajem zadního nárazníku.

BMW X3.

Nejvíc změn provedli v BMW pod kapotou, zaměřili se hlavně na čtveřici vznětových jednotek, které teď nabídnou vyšší výkon a současně nižší spotřebu. Základní motorizaci  - a také nejúspornější - představuje verze X3 sDrive18d s výkonem 150 koní, pohonem zadních kol a šestistupňovou manuální převodovkou. Výrobce udává normovanou spotřebu 5 l/100 km.

Výkonnější X3 xDrive20d už má, jak ostatně napovídá její označení, pohon všech kol. Dvoulitrový turbodiesel může být spřažen s manuální, nebo osmistupňovou automatickou převodovkou. Výkon tohoto motoru se zvedl na 190 koní, přičemž spotřeba klesla na 5,4 l/100 km.

Zbylé dvě vznětové jednotky mají šest válců a lze je pořídit pouze se samočinnou převodovkou. Verze xDrive30d nabídne 258 koní a spotřeba by měla činit jen 5,9 l/100 km, silnější xDrive35d produkuje 313 koňských sil, na stovku zrychlí za obdivuhodné 5,3 sekundy a vystačit si má s 6 litry nafty na 100 kilometrů.

BMW X3.

Odpůrci dieselů samozřejmě mohou sáhnout po benzinových motorech, v ceníku najdou čtyřválec 20i (184 koní, k dispozici s pohonem zadních i všech kol), výkonnější xDrive28i (245 k) a řadový šestiválec xDrive35i (306 k). S ním X3 zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy.

Omlazenou X3 čeká výstavní premiéra v březnu na ženevském autosalonu, do prodeje se novinka dostane v červnu. Ceny zatím nebyly oznámeny.