Po stránce vzhledu se nezměnilo příliš a nejzásadnějším prvkem je logo přesunuté z kapoty do nové mřížky chladiče. Lehkých obměn se však dočkaly i oba nárazníky nebo zadní světlomety. Uvnitř je zachována koncepce s malým volantem a vysoko umístěnými budíky, nicméně do výbavy přibyly nové prvky a jsou zde i pokročilejší jízdní asistenty, převzaté z modelů 3008 a 5008.

Vylepšené staré motory a jeden zcela nový

Opravdu důležité novinky se ovšem nachází pod kapotou. Co se stávajících motorů týče, benzínový tříválec 1.2 PureTech o výkonu 130 koní (96 kW) doznal změn v naladění, aby papírové hodnoty jeho spotřeby a emisí více odpovídaly reálnému provozu.

Vrcholný dvoulitrový turbodiesel 2.0 HDi 181 koní (133 kW), pohánějící sportovně laděnou GT verzi, byl spojen s novým osmistupňovým automatem a s jinak nastavenou funkcí systému start-stop, který zhasíná motor ještě před zastavením v rychlostech pod 20 km/h.

Modernizovaný Peugeot 308.
Modernizovaný Peugeot 308 dostal nový motor a osmistupňový automat

Je tu ovšem také úplně nový motor, dávající najevo, že to Peugeot s turbodiesely rozhodně nevzdává. Řeč je o zbrusu novém agregátu 1.5 BlueHDi, jenž postupně nahradí starší 1.6 BlueHDi. Nový motor má oproti tomu stávajícímu vyšší výkon, konkrétně 130 koní (96 kW) oproti 120 koním (88 kW). Hodnota točivého momentu zůstala každopádně stejná, a sice 300 Nm.

Šestnáctiventilová patnáctistovka těží zejména z pozměněné geometrie spalovacích komor a z dalších technických změn, které daly dohromady 200 patentů. O "emise" se stará kombinace katalyzátoru, filtru pevných částic a systému selektivní katalytické redukce. Výsledkem je normovaná spotřeba jen 3,5 litru na sto kilometrů v kombinovaném provozu. Jaká bude realita, to zatím těžko soudit.

Nový motor od 450 000 korun

308 s novým dieselovým agregátem lze objednávat již nyní a to za cenu 450 000 korun, tedy o 15 000 dráž, než je nastavena cena staršího 1.6 BlueHDI. Za tuto částku je k dispozici pětidveřový hatchback a základní výbava Active, disponující třeba tempomatem, dešťovým a světelným senzorem, automatickou klimatizací, velkým dotykovým displejem a dalšími prvky.

Ilustrační snímek.
Jezdit v zimě do automyčky není úplně dobrý nápad. Proč?

K mání je v tuto chvíli pouze šestistupňová manuální převodovka, ale osmistupňový automat by měl být v ceníku již brzy.

Současná nejnižší cena 308, tedy se slabším tříválcem 1.2 PureTech a pětistupňovým manuálem, činí 375 000 korun.

Kompletní ceník hatchbacku naleznete zde, kompletní ceník kombíku SW potom zde.