Značku Mototechna firma oživila na podzim 2012, kdy pod ní začala prodávat zánovní vozy staré maximálně dva roky s nájezdem do 30 000 km. Jedná se zejména o předváděcí vozy z autosalonů a úspora při jejich nákupu se podle společnosti pohybuje v rozmezí od 20 až 40 procent oproti ceně nových vozů.

"Hlavním impulsem k vytvoření značky Mototechna Premium byly neustále rostoucí prodeje luxusních vozů, které se meziročně zvýšily o více než polovinu. Tyto vozy se staly žádanými u majitelů firem, podnikatelů, ale i u náročnější soukromé klientely," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Míra opotřebení podobných aut přitom bývá nižší, než u běžných vozidel.

Jedním z prodávaných vozů v Mototechně Premium bude i elektromobil Tesla S, který je na tuzemském trhu ojetin v jediném exempláři. Model S je čtyřdveřový plně elektrický sedan od amerického výrobce Tesla Motors s hliníkovou karoserií, vzadu uloženým elektromotorem a pohonem zadních kol.

Tesla Model S.

Jde o nejvýkonnější ze tří vyráběných verzí s 85 kWh baterií, výkonem 421 koní a točivým momentem 600 newtonmetrů. Dojezd podle výrobce činí až 502 kilometrů a z nuly na 100 km/h vůz zrychlí za pouhé 4,4 sekundy.

„Naše společnost se chce včas připravit na nástup elektromobilů. Z tohoto důvodu spolupracujeme se společností ČEZ na výstavbě dobíjecích stanic na našich pobočkách. Zatím je jich v jednání deset, jedna již byla postavena v Praze a v pokročilé fázi jsou přípravy dobíjecích stanic v Brně a v Českých Budějovicích. Dalším krokem bylo zakoupení vozu Tesla Model S, který je pomyslnou vlajkovou lodí značky Mototechna Premium v oblasti elektromobility," naznačila plány Topolová. Cenu amerického elektromobilu bazar zatím nestanovil.

Tesla Model S.

Mototechna Premium bude dále nabízet například Nissan GT-R, Porsche Panamera a Cayenne, Audi A8, Range Rover Evoque, Lexus GS nebo Mercedes SLK.

Nissan GT-R.

AAA Auto působí na trhu 22 let. Loni prodala 56 648 aut. Skupina letos otevře v Česku nové pobočky v Mladé Boleslavi a ve Znojmě a zvýší tak jejich celkový počet ve čtyřech zemích na nejméně 35.