Autosalon se otevře v úterý 3. března pro novináře a o dva dny později pak pro veřejnost. Celkem organizátoři očekávají do 15. března přes 700 000 návštěvníků. Na novinářské dny se akreditovalo na 10 000 motoristických žurnalistů.

Škoda Auto bude na výstavě prezentovat nový Superb, který je nejlépe vybaveným vozem značky všech dob. Předvede také ještě výkonnější Octavii RS s 230 koňmi nebo Fabii ve sportovním paketu Monte Carlo.

Jako další novinka vyráběná v Česku se na stánku korejské značky Hyundai poprvé odhalí nový model Tucson, který nahradí současnou ix35. Vyrábět se bude ve slezských Nošovicích. Sesterská Kia si připravila kombinaci hatchbacku a kombi pod názvem Sportspace.

Volkswagen slibuje ukázat studii avantgardního čtyřmístného kupé Sport Coupé Concept GTE, který naznačí směřování značky v blízké budoucnosti.

Ford Motor odhalí na autosalonu nový Focus RS a supersportovní Ford GT. Francouzský Citroën si přichystal nové Berlingo Multispace a koncept Berlingo Mountaine Vibe. Sesterský Peugeot ukáže modernizovaný model 208, který uvedl před třemi roky.

Na Ženevu jako jednu ze dvou nejdůležitějších motoristických přehlídek v Evropě se zaměřují i výrobci sportovních aut a luxusních vozů. Porsche představí výkonný Cayman GT4 a zatím nespecifikovaný závodní vůz. Audi, která stejně jako Porsche patří do koncernu VW, přichystala druhou generaci sportovního vozu R8 s výkonem 610 koní.

Bentley ukáže nový Continental GT V8 S, Ferrari odhalí nástupce modelu 458 Italia pod označením 488 GTB a Aston Martin slibuje nový model Vulcan. Nové auto bude i na stánku Lamborghini.

Ženevské výstaviště bude pro veřejnost otevřené od 5. do 15. března vždy od 10 do 20 hodin a o víkendech od 09 do 19 hodin. Vstupné je 16 švýcarských franků, v přepočtu asi 412 korun.